Aranżacje wnętrz w gabinetach i sklepach


Aranżacja w gabinetach i sklepach

Aranżacje wnetrz w gabinetach i sklepach

Ludzie bardzo lubią dobrą aranżację wnętrza. W szczególności w miejscach, w których musimy być mimo tego, iż wcale nie chcemy w nich być. Takie miejsca to chociażby poczekalnia czy gabinet lekarski. Mowa również o sklepach, w szczególności w tych, w których oznaczenie towaru jest bardzo kiepskie.

Wymienione powyżej miejsca powinny być zaaranżowane tak, aby na przykład gabinety lekarskie nie kojarzyły nam się z przykrymi wiadomościami. Sklepy natomiast urządzone powinny być tak, aby zwabić potencjalnego klienta do środka. Wnętrze powinno być zorganizowane w ten sposób, by towar zawsze był na swoim miejscu, a także aby został on dobrze oznaczony. Zwykle ludzie denerwują się tym, że muszą szukać danego towaru po całym sklepie, a już tym bardziej, jeżeli o jego położenie pytać się muszą obsługi. Zwykle takie niedopracowane szczegóły objawiają się tym, iż taki klient nie zechce ponownie odwiedzić sklepu, a co za tym idzie – zrobi zakupy u naszej konkurencji. Czasami jest też tak, że jeżeli w okolicy klienta znajduje się sklep z takimi samymi produktami jak nasz sklep, jednakże my zadbamy o to, aby klient czuł się w naszym sklepie lepiej i mógł być dopieszczony pod każdym względem sprawimy, iż będzie on wolał przejść czy przejechać się dalej po to, aby w naszym sklepie poczuć tę atmosferę która sprawia, iż zakupy będą bardziej udane, a odwiedziny o wiele częstsze.

Wracając do gabinetów lekarskich, powinny one kojarzyć się nam z miejscem w którym znajdziemy ukojenie bądź pociechę. Powinny być zaaranżowane w ten sposób, aby zachęcić pacjenta do kolejnej wizyty. Wygodna kanapa, wiszący telewizor, dostęp do zrobienia kawy czy herbaty, miła obsługa – oto czynniki, które wyróżnią nasz gabinet od innych. Dodatkowo należy zadbać o to, aby oczekując na swoją kolejkę pacjent się nie nudził i nie niecierpliwił, ponieważ zbyt długi czas bez zajęcia sprawić może, że pacjent wybierze się do innego gabinetu, gdzie będzie miał możliwość czytania książki czy też będzie mógł skorzystać z eleganckiej toalety z poczuciem luksusu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: