Zmiana łazienki w bibliotekę


Linia Roset

Linia Roset

Łazienka powinna być wyjątkowa. Powinniśmy poświęcić jej wiele czasu tak, aby zaprojektować jej wnętrze według potrzeb naszych, a także pozostałych mieszkańców. Powinna zatem być nie tylko wygodna, ale i funkcjonalna. Łazienka, kąpiel w wannie sprzyja relaksowi, a także pozwala na chwilę zapomnienia przy kąpieli z aromatycznymi olejkami a także klimatem, jakie wytworzyć mogą świeczki czy przyciemnione światła. Wanna jest również miejscem, w którym lubimy czytać książki. Jednakże nie praktykujemy tego za często, ponieważ książki często ulec mogą zniszczeniu. Wiele osób zadało sobie pytanie jak można połączyć kąpiel z regałem naszych ulubionych książek. Pomysł na pewno jest niespotykany, ale coraz częściej ludzie decydują się na jego zastosowanie w praktyce.

Mowa o zmienieniu łazienki w bibliotekę. Jednakże jak tego dokonać? Po pierwsze należy zastanowić się nad tym, czy będziemy w stanie wydzielić obszerny pokój kąpielowy. Najlepiej położony być on powinien w miejscu, gdzie będzie blisko do sypialni. Natomiast przestrzeń między tymi pomieszczeniami wydzielać powinna wolno stojąca wanna i masywny regał. Jednakże funkcją regału nie jest tylko położenie w nim książek. Może on również stanowić półkę na kosmetyki bądź potrzebne nam drobiazgi, co sprawia, iż zyskujemy nie tylko księgozbiór w łazience, ale i praktyczne półki na rzeczy nam potrzebne. Tego typu regał posiada jeszcze jedną ważną funkcję, wydziela ona bowiem strefę sanitarną od strefy kąpielowej. Jak wyraźnie widać nasuwa się wniosek, iż zastosowanie regału w łazience jest praktyczne nie tylko po to, aby móc czytać książki ale i dla funkcji półki a także mebla rozdzielającego.

Również ważnym jest, aby w tym rozwiązaniu zastosować prawidłową wentylację. Zapewni ona bowiem brak wilgoci, która mogłaby także zaszkodzić książkom. Dlatego teraz zastanawiając się jak pogodzić domową bibliotekę z czytaniem w łazience warto jest przemyśleć zastosowanie tego rozwiązania, które okaże się wygodne nie tylko dla nas, ale i dla pozostałych członków naszej rodziny.

Reklamy

One Trackback to “Zmiana łazienki w bibliotekę”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: